O nas

My czyli Klub Żeglarski Petrochemia, mamy swoją siedzibę w Płocku nad Wisłą- województwo Mazowieckie. Posiadamy nieduży basen portowy oraz wszystko co portowi potrzebne: czyli keję, slip, hangar,szatnię, świetlicę?, kuchnię, toalety, prysznice, parking… . Klub skupia ok 70 osób. Są to zarówno żeglarze jak i wędkarze. Zwłaszcza Ci drudzy – zrzeszeni nieformalnie w sekcji motorowodnej mają duży udział w utrzymaniu infrastruktury klubu.

Na terenie Zalewu Włocławskiego w sezonie organizowanych jest około 15 imprez sportowo turystycznych, w których członkowie naszego klubu czynnie uczestniczą. Przez 5 lat pod rząd zdobywaliśmy drużynowe nagrody w Płockim Żeglarskim Grand Prix. Nasi klubowicze ścigają się również w regatach rozgrywanych na terenie Polski (PPJK, Puchar Polski w Klasie Omega, Grand Prix Micro) a czasami i za granicą. W corocznie Klub organizuje regaty pod egidą PKN ORLEN S.A.

2 thoughts on “O nas

  1. Ścigaliśmy się kiedyś z Wami na Płockim Żeglarskim Grand Prix. Fajna to była rywalizacja. My teraz przesiedliśmy się na jachty morskie i na nich się ścigamy w regatach na morzu. Często są to jednak jachty, które normalnie chodzą w czarterze. Ale te regaty na Zalewie Płockim miło wspominamy. Z żeglarskimi pozdrowieniami!

  2. Mam pytanie czy na klub żeglarski czarteruje jachty np omegi a jeśli tak to czy można pożyczać na godziny?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *