Niestety koniec (sezonu) jest bliski :(

Pogodę mamy coraz bardziej jesienną, temperatury też nas nie rozpieszczają, wobec czego, jak co roku, przychodzi taki moment:

W piątek 23 października o godzinie 7.30 rozpoczynamy operację wyciągania jachtów na zimę

W sobotę 24 października o godzinie 16.00 będzie miało miejsce uroczyste opuszczenie bandery i zakończenie sezonu nawigacyjnego w naszym klubie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Klubu Żeglarskiego „PETROCHEMIA” Płock.

Podsumowania regat

Po kilku dniach od zakończenia regat pojawiło się kilka podsumowań naszych imprez – oto niektóre z nich:

Podsumowanie klubowe

Współorganizator – Strona Stowarzyszenia Regatowego Klasy Micro: http://microclass.pl/miedzynarodowe-mistrzostwa-polki-klasy-micro-orlen-cup-2020/

Portal Gospodarka Morska: https://www.gospodarkamorska.pl/energa-77-racing-mistrzem-polski-micro-orlen-cup-2020-53569?fbclid=IwAR2R9vkAcyZltFTTQY1o5L2rUJaj-AHzAeE-P5bK7N6RhBIHzN1RFrDUT6Q

Portal Płock: https://portalplock.pl/pl/15_fotorelacje/95_aktualnosci/5647_miedzynarodowe-mistrzostwa-polski-na-wisle.htmPłocki dodatek

Gazeta Wyborcza: https://plock.wyborcza.pl/plock/51,35681,26294120.html?i=0

Info Płock TV: https://infoplocktv.pl/2020/09/miedzynarodowe-mistrzostwa-polski-w-klasie-micro-orlen-cup-2020-i-xxx-regaty-o-puchar-pkn-orlen/

Serdecznie dziękujemy Sponsorowi Tytularnemu – PKN ORLEN S.A. oraz wszystkim zaangażowanym osobom za nieocenioną pomoc w przygotowaniu regat.

Podsumowanie Międzynarodowych Mistrzostw Polski klasy MICRO ORLEN CUP 2020

Sponsorem Tytularnym jest PKN Orlen S.A.

Wyniki Międzynarodowych Mistrzostw Polski klasy MICRO ORLEN CUP 2020:
Klasyfikacja generalna:
I miejsce: Piotr Tarnacki z załogą: Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała
II miejsce: Piotr Mańczak z załogą: Filadelfia Bachorz i Jan Sibilski
III miejsce: Krzysztof Mariański z załogą: Joanna Mariańska i Łukasz Paszko
Dywizja Racer:
I miejsce: Michał Brzozowski z załogą: Wojciech Moczkowski i Jarosław Florczak
II miejsce Maciej Grodzki z załogą: Jarosław Krawczak i Maja Grodzka
III miejsce: Krystian Moszczyński z załogą: Maciej Ciężki i Paulina Olkowicz
Dywizja Cruiser:
I miejsce: Piotr Mańczak z załogą: Filadelfia Bachorz i Jan Sibilski
II miejsce: Andrzej Gorzelak z Arturem Wisuwą

Regaty wzbogacił komentarzem Waldemar Heflich, który relacjonował ich przebieg z płockiego molo, oraz bezpośrednio z wody.
Więcej zdjęć z płockiej edycji Mistrzostw Polski jest dostępna na stronie Micro Class Polska http://microclass.pl/multimedia/

Autorką zdjęć jest Marta Grodzka.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski klasy MICRO ORLEN CUP 2020 – dzień II oraz XXX Jubileuszowe Regaty Żeglarskie o Puchar PKN ORLEN

Sponsorem Tytularnym jest PKN Orlen S.A.

Jest wiatr, są regaty! W zmaganiach uczestniczyły jachty klasy Micro oraz klas turystycznych (Omega Standard, T, T1, T2, T3). Wyścigi można było obserwować zarówno z terenu klubu Petrochemia, płockiego molo, jak i z pokładu statku „Marianna”.

Autorką zdjęć jest Marta Grodzka.

Wyniki regat:

Klasa Omega Standard:
Miejsce 1: Omega 125 KŻ Petrochemia Sternik: Adrian Lewandowski; Załoga: Monika Dębowska, Adam Janicki
Miejsce 2: Omega 303 KŻ Petrochemia Sternik: Tomasz Staśkiewicz; Załoga: Maciej Ganc, Robert Mroczkowski
Miejsce 3: Omega 102 KŻ Hals Sternik: Tomasz Suchodolski; Załoga: Julia Reszkowska, Zuzanna Zielińska

Klasa „T”:
Miejsce 1: Ewi A Sternik: Jacek Szumański; Załoga: Ewa Szymańska
Miejsce 2: 2 Erro KSW Pabianicw/ Retmanat ZHP Pabianice; Sternik:
Mateusz Moskwin; Załoga: Damian Zdziebłowski, Paweł Cichoś, Zuzanna
Marciniak, Magdalena Cichoś

Klasa „T1”
Miejsce 1: Bazyl KŻ Petrochenia Sternik: Jarosław Grzelski; Załoga: Jarosław Cieszkowski
Miejsce 2 Bryza 21 KŻ Mewa Sternik: Roman Kuczma, Załoga: Dariusz Kuczma, Leszek Jarosiński
Miejsce 3 Grzybon A 145 KŻ Petrochemia Sternik: Michał Kamiński; Załoga: Patryk Posiadłowski

Klasa „T2”
Miejsce 1 Storm 22 POL Morka Sternik: Bogdan Dudziec; Załoga: Robert Zawadzki
Miejsce 2 Hesperia X KŻ Petrochemia Sternik: Piotr Grabowski, Załoga: Mirosław Czarnecki, Kazimierz Najmrodzki
Miejsce 3 Burgund KŻ Petrochemia Sternik: Robert Krajewski; Załoga: Arkadiusz Mirowski, Piotr Krajewski, Adam Krajewski

Klasa „T3”
Miejsce 1 Queen PK 99 Morka Sternik: Andrzej Łukasiak; Załoga: Victor Łukasiak, Krzysztof
Miejsce 2 Fart Morka Sternik: Maciej Kroczewski, Załoga: Małgorzata Kroczewska
Miejsce 3 Faza Morka Sternik: Dariusz Szabat, Załoga: Marcin Kitliński, Sławek Bartosik

Puchar PKN Orlen zdobył Klub Żeglarski Petrochemia